1880’s Bustle Dress

1880. gadu sievietes tērpa rekonstrukcija. Eiropā šis laika posms zināms arī kā otrais turnīra laikmets. Šis tērps ir konstruēts un darināts tieši ar tādām pašām metodēm, kā tas būtu tapis 19.gs. beigās. Tērps domāts vilkšanai virs korsetes un visām tam laikam atbilstošajām apakšveļas kārtām. Šajā laika posmā turīgākā sabiedrības daļa dienas laikā tērpus nomainīja vairākkārt – atkarībā no pulksteņa laika un/vai plānotajām aktivitātēm. Šis tērps, kuru darināju balstoties uz 1880. gadu modes gravīrām un fotoportretiem (dažus piemērus skatīt zemāk), būtu vairāk domāts laiskām pastaigām vai izbraucienam ar jahtu. Tērps gan tā ārpusē, gan iekšpusē ir apstrādāts vēsturiski precīzā manierē. Bez tērpam tik nepieciešamās vēsturiskās apakšveļas, tas sastāv no apakšsvārkiem, kas gar apakšmalu dekorēti ar samta auduma joslu, radot vairākkārtu iespaidu, no drapētiem virssvārkiem un no ņiebura daļas, kas, tāpat kā korsete, arī ir oderēta un ar ribiņām formas uzturēšanai. Augšdaļa rada ilūziju, ka tā sastāv no žaketes ar atlokiem, vestes un krekla, tērpa detaļas it kā aizņemoties no vīriešu garderobes, bet patiesībā augšdaļa ir viss vienā – tam laikam ļoti populāra tendence. Augšdaļas mugurpusē atrodas kaskādes formas ieloces, kas tikai pabeidz tolaik tik tipisko sievietes siluetu – skatoties profilā, aizmugures turnīrs iezīmē 90 grādu lenķi attiecībā pret muguru. Virssvārku drapērijas papildina turnīra apjomu, bet tikai aizmugures daļā, atstājot tērpa sānus un priekšdaļu salīdzinoši pieguļošu augumam. Apakšvārku sānu vīlē iestrādāta slēptā kabata, kas arī ir vēsturiski atbilstošs elements.
Reconstructed bustle day dress from the 1880’s. In Europe this period is also known as the second bustle era. This dress is constructed like it used to be constructed back then and is made to fit a corseted body that also would be wearing all of the appropriate underwear layers of the time, just like it used to be.
For upper / upper-middle class people there were multiple types of outfits, each worn at the appropriate time of the day and / or activity. This outfit is more appropriate for day wear, leisure walks or yachting. I based this design on several fashion plates and portraits from 1880’s (see few examples below). The inside as well as the outside is finished appropriately for the period. Other than the underwear layers this outfit consists of an underskirt with a velvet trim around the hem, a draped overskirt and a bodice that also is flatlined and boned. The bodice creates an illusion that it consists from a shirt, vest and a jacket with velvet lapels resembling a men’s suit while actually the bodice is all in one – a popular women’s bodice style at the time. The back of the bodice has cascade folds that helps to finish off the typical silhouette of the second bustle era and when the outfit is viewed from the side the bustle sets a 90 degree angle from the back. The overskirt’s folds and drapes create extra volume at the back part only, while the sides and front remain slim. The underskirt has a hidden side pocket.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s